fbpx
10 nõuannet lapse peo korraldamiseks

10 nõuannet lapse peo korraldamiseks

Iga lapse jaoks on tema sünnipäev oluline sündmus. Parim kingitus, mida oma lapsele sellel päeval teha, ongi korraldada tema unistuste sünnipäev. Aga kuidas seda teha?
Oleme kokku pannud 10 nõuannet, kuidas aidata Sind lapse sünnipäevapeo korraldusel.

 

Teema

Vali alati teema koos lapsega. See peaks kindlasti olema just tema jaoks südamelähedane – olgu need siis dinosaurused, unicornid või piraadid, lase lapsel otsustada ja kaasa ta sünnipäeva planeerimisse. Beebide emad aga saavad veel oma unistusi täita:) Vaata meie sünnipäevade teemapakettide valikut SIIT.

   

 

Asukoht

Alati on võimalus pidada sünnipäev kodus, see on kindlasti kõige soodsam. Kui aga ruumi napib, on võimalik valida erinevate mängutubade vahel või miks mitte pidada sünnipäev hoopis kuskil muuseumis, kinos, loomaaias või isegi veekeskuses. Kodus on aega teha ettevalmistusi, kuid samas on hiljem kindlasti rohkem koristamist. Väljas sünnipäeva pidamisel tuleks arvestada, et kogu kraam tuleb kaasa vedada ja seal ka kiiresti välja panna. Soovitame toidud pakkida juba eelnevalt nii, et kohapeal saab need vaid lauale tõsta ning eelnevalt tutvuda sünnipäeva pinnaga, et läbi mõelda kuhu dekoratsioone paigutada.
Kuna mängutubades on tihtipeale nii vähe aega sättimiseks, siis Peobox on loonud spetsiaalselt mängutubade jaoks paketi, mida on kiire ja kerge üles panna. Kuna peopäeval on niigi kiire söökide meisterdamise ja asjade sättimisega, siis paneme oma peopaketi alati varem teele, et Teil oleks aega tutvuda ning vastavad ettevalmistused juba päev varem teha.

 

Külalised ja kutsed

Aruta lapsega, keda ta oma sünnipäeval soovib näha ja koostage koos nimekiri, et oleks lihtsam kutseid välja saata ja jälgida, kes on tulemas. Võimalusel meisterdage kutse paberil koos lapsega. Sellisel kutsel on alati suurem väärtus kui e-maili teel saadetud standardkutsel. Kutse saatke välja piisavalt varakult (ideaalis vähemalt 2 nädalat enne) ning lisaks kuupäevale, kellaajale, sünnipäeva kestvusele ja asukohale, märkige kindlasti ka kuupäev, millal ootate vastust, kas ollakse tulemas või mitte. Selle alusel saate söögilaua kulud planeerida.

 

Dekoratsioonid

Dekoratsioonid on need, mis loovad atmosfääri ja õige sünnipäeva tunde. Teemapeo ettevalmistamine pole üldsegi mitte kerge ülesanne, erinevate omavahel kokkusobivate dekoratsioonide ja nõude kokku otsimine on aeganõudev ja võib osutuda üsna kulukaks. Seetõttu oleme me loonud teie jaoks mitmeid valmis sünnipäevapakette laste poolt nõutud teemadel. Tuleb ainult välja valida ja üles panna. Suur valik dekoratsioone leiate meie Peoboxi lehelt.

   

 

Tegevused sünnipäeval

Lastel peaks sünnipäeval olema tegevusi. Ideaalne oleks korraldada nii, et mängud või tegelased oleks teemapeoga kooskõlas. Alati on soodsam natuke pingutada ja mängud ise korraldada. Samas selleks, et pidu ise nautida, tasub võib-olla võimalusel keegi kutsuda lastega tegelema.

 

Abilised

Ära karda abi küsida! Kindlasti on sul mõni hea sõbranna või abivalmis sugulane, kes saab appi tulla kas või 10 mitutit varem, et dekoratsioonid oma asukohtadele asetada. Kindlasti aga mõtle ise enne kõik läbi, et kohapeal oskaksid abistajaid juhendada. Oleks hea, kui abilisi oleks kogu sünnipäeva vältel.

 

Toitlustus

Nooremate laste jaoks on sünnipäeva põhisündmuseks hetk, kui saabub lauale tort. See võiks olla kindlasti kooskõlas teemapeoga. Ka muud toidud, mida otsustad pakkuda võib ümber nimetada temaatiliselt. Kui sünnipäeval viibivad suures osas vaid lapsed, siis soovitame menüü hoida lihtsa ja lühikesena, reeglina lapsed ei söö delikatesse ning tihtipeale unustavad üldse süüa.

 

Kingitused

Tänapäeval, kus laste jaoks on mänguasjade valik lõputu ja reeglina on lastetubades mänguasjade uputus, oleks mõistlik kutsele märkida kingisoovid. Võib-olla kogub laps raha mõne suurema asja tarbeks, miks mitte seda siis kutsel mainida. Uskuge, ka külalistel on nii oluliselt lihtsam. Kindlast mõelge läbi ka kuhu asetate külaliste tulles kingitused ning lilled ja leppige kokku, kas avate need kohe või siis kui külaised on lahkunud. Viisakas oleks hiljem ka külalisi tänada, seda võib teha näiteks koos sünnipäeva piltide saatmisega.

Peobox on näiteks iga teemasünnipäevale leidnud juurde ka armsad kingitused, mis jätavad vahva mälestuse Teie lapse sünnipäevast. Kingituste valikuga saad tutvuda SIIN.

   

 

Peo jäädvustamine

Kellel ei oleks ette tulnud olukorda, kus peale pidu maha istudes pead nentima, et ei jõudnudki teha ühtegi pilti. Mõtle kindlasti enne läbi, kes teie pidu jäädvustab, hiljem on nii tore erinevate sünnipäevade pilte vaadata ja pidusid meenutada. Võib-olla on teil mõni tore sugulane või sõbranna, kes saab teid selles osas välja aidata või siis saab tellida mõne fotograafi pidu jäädvustama. Alati on tore ka mõni videosalvestus teha.

 

Kulud

Selleks, et korraldada lapse unistuste sünnipäeva, ei pea tingimata kulutama palju raha. Pea meeles, et laste jaoks on oluline, et neil oleks tore ja saaks mängida. Toidud saab alati soodsamalt ise tehes ning teemapeo dekoratsioonide rent on kindlasti koht, kus saad säästa. Mõtle kulud läbi ja pane enda jaoks kirja kohe sünnipäeva planeerides ning proovi seda ka järgida.

 

ILUSAT PIDU SOOVIDES,

 

TEIE PEOBOX

Leave a Reply

X