fbpx
Lapse sünnipäeva menüü TOP 20!

Lapse sünnipäeva menüü TOP 20!

Sünnipäeva menüü välja mõtlemine on alati  sünnipäeva korraldamise juures üks raskemaid ülesandeid. Oleme tänaseks näinud väga palju erinevaid menüüsid ja sünnipäeva laudasid ning toome välja, mis on olnud kõige popimad palad laste sünnipäevadel. Kuid üks on kindel, lastele pakutava toidu osas kehtib alati reegel: „Mida lihtsam toit, seda parem!“

Soolase menüü TOP 10 (ei ole tähtsuse järjekorras):

 1. Väikesed mini viineripirukad, kindel hitt! Jah, see ei ole kindlasti kõige tervislikum toit, kuid sünnipäeval võib ju mõne piruka lapsele lubada, enamik lapsi sööb neid peo jooksul ära mitu, seega neid võid varuda kohe rohkem.

 2. Juurvilja, eriti kurgi ja porgandi, lõigud dipi kastmega. Midagi värsket võiks alati laual olla ja kuigi see ei ole midagi uut, siis kunagi ei jää see vaagen puutumata. Neid on võimalik serveerida nii eraldi topsides koos dipi kastmega või suurem kogus ühel vaagnal. Pigem soovitaks teist varianti, sest kõik lapsed topsi sees olevat dipi kastet ei armasta ning ka maitsed juurviljade osas on erinevad.
 3. Popcorn, laste lemmik! Selle söömise kogust saab piirata kui serveerida neid väikestes ämbrikestes või spetsiaalsetes popcorni topsides. Kindlasti tervislikum valik kui kartulikrõpsud ja naljalt ka seda kraami üle ei jää. On olemas isegi mahe popcorn! Kindlasti on parem ise seemnest tehtud kui paki sees juba maitsestatud variandid.

 4. Pitsa lõigud, eriti ise tehtud! Viimasel sünnipäeval kadus laualt esimesena just ise tehtud kõige lihtsam singi-juustu pitsa. Pitsa valmistamisel pidage meeles, mida lihtsam, seda parem! Ise tehtud pitsa eelis on ka see, et valmistamine on lihtne ja üldsegi mitte kallis.

 5. Krõbedad lavashi krõpsud. Kui tahad vältida tavaliste kartulikrõpsude pakkumist, siis hea alternatiiv on ahjus krõbedaks küpsetatud riivjuustuga kaetud lavash, mida saad tükkideks rebida. Täiskasvanutele maitseb kindlasti ka sinihallitusjuustuga lavashi snäkk!

 6. Suupiste rukkikorvikesed või tiku võileivad. Väga popp on kasutada väikeseid rukileiva kausikesi, mida on mugav ühe ampsuna suhu pista. Sinna sisse võib panna mida iganes, salatist kuni munavõi ja kiluni. Lastele sobivad aga paremini kõige lihtsamad võileivad. Lõika nt leib neljaks ja kata singi, juustu ja kurgiga. 

 7. Ise tehtud krõbedad kana nagitsad. Maitsevad nii suurtele kui väikestele ning sobivad ideaalselt nt salati kõrvale!

 8. Kui salat lastele, siis olgu lihtne makaroni või kartuli salati. Makaroni salati puhul kehtib reegel, mida väiksem makaron seda mahlasem ja parem salat. Selle salati valmistamisega tulevad kõik toime! Oleme tähele pannud, et lastele meeldivad väga igasugused topsikud, seega miks mitte serveeridagi salatid väikestes topsides. 

 9. Miniburgerid, sobivad pigem suurematele lastele ja täiskasvanutele! Aga ka alati kindel valik! Nende valmistamine on endal pisut keerulisem, kuid enamjaolt saab neid täna juba tellida kõikidest catering ettevõtetest.

 10. Väikesed mini pannkoogid. Pannkooke saab pakkuda nii soolase kui magusa ampsuna! Miks mitte panna lauale väikeste kausikestega erinevaid lisandeid, mida pannkoogile peale panna. Laste lemmik on muidugi vaieldamatult Nutella või maasikamoos. Täiskasvanutele võib pakkuda ka peenemaid valikuid nt kreveti-kodujuustu segu.

Magusalaud:

 1. Vahvlid! Kellele ei maitseks vanakooli krõbedad vahvlid kohupiima või vahukoorega? Kuid alati võib pakkuda ka imemaitsvaid Belgia vahvleid!
 2. Pulgakoogid! Neid saab täna tellida kõikide tordimeistrite käest erinevates temaatikates imeilusalt dekoreeritult, kuid tegelikult ei ole neid ka endal üldsegi mitte keeruline teha, need on kindlasti ühed laste lemmikud! Aga väldi nende välja panekut enne kui soolast pakud:)

 3. Minimuffinid! Tegelikult saab ka muffineid pakkuda nii soolaseid kui magusaid, kuid rohkem levinud on ise tehtud magusad muffinid nt banaanimaitselised šokolaadi muffinid on kindel valik!
 4. Sõõrikud! Oleme järjest rohkem kohanud sünnipäevasid kus Batmani pildiga tort on asendatud hoopis sõõrikute, vahvlite või jäätisega. Ka sõõrikuid saab tellida erinevates vahvates toonides, meie lemmikud on Eesti Donuts sõõrikud:), kõige puhtamast toorainest!

 5. Jäätis! Eriti sobiv suvel sündinud laste sünnipäevadel! Täiesti piisav on võtta suur kast vanilje jäätis ning pakkuda sinna kõrvale erinevaid lisandeid, mida igaüks saab ise valida. Jäätist võib pakkuda nii kausist kui vahvliga, mida saad poest juba valmis kujul osta.
 6. Küpsisetort! Oleme näinud igasuguseid uhkeid torte, kuid üks on kindel, üks ise tehtud mahlane küpsisetort ei jää praktiliselt kunagi järele! Ka seda saab vajadusel temaatiliselt ise kujundada!

 7. Vahukommi ampsud! Imelihtne teha ja äratab kohe laste tähelepanu! Pista vahukomm pulga otsa, kasta šokolaadi sisse ning raputa peale nt purustatud pähkleid, värvilisi nonparelle või miks mitte kuivatatud maasikate puru.

 8. Kass Arturi ampsud! Vajad vaid võid, iiriseid ning maisipulkasid! Viimased võib asendada ka popcorniga! Lõbus valmistada ka koos lapsega!

 9. Üks hea mahlane kringel või magusad kaneelirullid! Kringli tellimisega kindlasti enne uuri maad kust tellida, et saaksid hea mahlase kringli, sest kuivad kringlid ja stritslid jäävad tihtipeale lauale seisma. 

 10. Puuvilja vaagen! Oleme seda meelt, et midagi tervislikku võiks ikka igal sünnipäeval olla! Ja lastele tegelikult maitsevad puuviljad, alati läheb hästi peale arbuus ja maasikad, aga ka tavaline õun, pirn ja banaan! Oluline on puuvilju serveerida lahti lõigatult, et neid oleks mugav kiirelt suhu pista.

 11. Joogiks ise tehtud limonaad ja vesi! Jälgi alati, et laual oleks ka maitse vett, paljud lapsed joovad hea meelega just vett. Kui teed morsi või ise tehtud limonaadi, siis jälgi, et see poleks liialt magus.

Kui külaliste hulgas on ka beebisid või väikelapsi, siis on mõistlik eraldada laual väike nurgake ka neile, kus pakud nt kamapalle, riisivahvleid, täistera rõngaid või puuviljapüreesid. Väikeste laste emad on kindlasti meeldivalt üllatunud!

Leave a Reply